MUTLULUĞU PAYLAŞ PROJESİ HAKKINDA

Mutluluğu Paylaş Projesi Nedir? Hocalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren yürütülmeye başlanan, okullarımızdaki ihtiyacı olan öğrencilere, hayırsever vatandaşların bağışladığı; giyeceklerin ulaştırılmasını hedefleyen bir projedir.
Neden Mutluluğu Paylaş Projesi? Yardımlaşma ve dayanışma değerleri toplumuzun birbiriyle olan bağlarının güçlenmesi açısından en güzel değerlerdir. Bu değerlerin hedefinde yola çıkarak ihtiyaç sahibi öğrencilere, kıyafet yardımı yapmak isteyen kimselere ulaştırılması beklenmektedir. Okullarımızda eğitim görüp giyecek ihtiyacı olan öğrencilerimizin yüzünü güldürmek onları mutlu etmek isteği de projenin en önemli başlangıç noktası olmuştur. Öğrencilerimize yönelik yapılması planlanan bu toplum hizmeti projesi sayesinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz ailelerine de bu sayede hem maddi hem de manevi anlamda destek olunacaktır. Mutluluğu Paylaş Projesi sayesinde toplum duyarlılığın gelişip öğrencilerimizin mutlu, güler yüzlü bir şekilde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüreceğine inanıyoruz.
Mutluluğu Paylaş Projesi Kimlere Yönelik Bir Proje Olacaktır? Mutluluğu Paylaş Projesi ihtiyaç sahibi olan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim düzeylerinde olan öğrencilere yönelik sürdürülecek bir projedir.
Mutluluğu Paylaş Projesiyle İhtiyaç Sahiplerine Nasıl Ulaşılacaktır? Mutluluğu Paylaş Projesi ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması hedeflenen giyeceklerin topladıktan sonra Hocalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırlayacağı bir mağazada sergilenerek öğrencilere ulaştırılması planlanmaktadır. Mağaza herkesin her zaman rahatlıkla ulaşabileceği bir şekilde çalışması planlanmaktadır. Mutluluğu Paylaş Projesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı'nda başlayacak olan ve sürekliliği olan bir projedir.
Mutluluğu Paylaş Projesine Nasıl Ulaşabilirim?Mutluluğu Paylaş Projesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve yapılan çalışmalara katılmak için Hocalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve HEKAP internet sitelerini ziyaret edilebilir, sosyal medya hesapları takip ile veya ilçemizdeki herhangi bir eğitim kurumuna başvurulabilirsiniz.