HEKAP HAKKINDA

HEKAP Nedir? Hocalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren yürütülmeye başlanan, eğitim-öğretimi her yönüyle bütün paydaşlarını kapsayan "Hocalar'da Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi"nin kısa adı HEKAP'tır.
Neden HEKAP? Günümüzde; bilim, teknoloji ve toplumsal yapıda hızlı bir dönüşüm yaşanmaktadır. Eğitim sistemimizin bütün paydaşlarının bu dönüşüme uyum sağlaması gerekmektedir. Değerlerinden kopmadan günün şartlarına ayak uydurabilen bireyler yetiştirmek, eğitim sistemlerinin önceliği haline gelmiştir. Hocalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü bu proje ile bütün paydaşların eş güdümlü halde, işbirliği ile çalışarak nitelikli eğitim süreç ve ortamları oluşturmak, bunun sonucunda nitelikli bireyler yetiştirmek amaçlanmıştır. HEKAP ile Hocalar ilçemizde yürütülen eğitim-öğretim çalışmaları daha modern, daha verimli ve daha nitelikli olacaktır.
HEKAP Kimleri Kapsayacaktır? HEKAP sadece öğrencilere yönelik yürütülecek bir proje değildir. İlçemizin tamamını kapsayan, bütün kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliğini öngören bir projedir. Başka bir ifade ile ilçe eğitiminin tüm süreçlerini ve paydaşlarını kapsamaktadır.
HEKAP Hangi Zamanı Kapsayacaktır? Projenin ilk etabı 2017-2018 eğitim öğretim yılını kapsamaktadır. Ancak proje bir yıl ile sınırlı olmayıp her yıl sonunda yapılan değerlendirmeden sonra yenilenerek tekrar uygulamaya konacaktır. HEKAP bir kullan-at proje değil, sürekliliği olan bir projedir.
HEKAP'a Nasıl Ulaşabilirim?HEKAP projesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve yapılan çalışmalara katılmak için HEKAP internet sitesi ziyaret edilebilir, sosyal medya hesapları takip ile veya ilçemizdeki herhangi bir eğitim kurumuna başvurulabilir.